Tvorba


Nejnovější obrázky

Všechny obrázky

Dráček umělec od Dragarty
TOP 10
za měsíc
>>

Nejnovější texty

Soutěžní příspěvek do soutěže o Maskota Draci.info. Klidně můžu rozepsat víc, ale čas neúprosně běží.

Žánr: Ostatní | přidáno: 12.6.2019 (19:18) | komentářů: 4
Pokus o príspevok do súťaže týkajúcej sa Maskota draci.info. Usiloval som sa to napísať podľa pokynov, pričom som sa inšpiroval niekým, koho reálne poznám.

Žánr: Ostatní | přidáno: 6.5.2019 (12:57) | komentářů: 0
Děj povídky se odehrál roku 2017 na LARPu Pustina PA.

Zde je pár vysvětlivek pro upřesnění a jednodušší pochopení:
Shial je Shaanji a příběh je hlavně o ní. Shaanji jsou humanoidní, magicky schopné bytosti, které se vyvinuly z kočkovitých šelem. Jako jedny z mála magických bytostí přežili pád magie, který zapříčinili mágové svým nerozvážným jednáním. Je to ale také velice emotivní, rozporů a strachů plné stvoření hledající samo sebe. Nechápe správně svět okolo. A zažila nejednu ztrátu, kteréžto jí v hledání moc nepomohly. Shial žije v Asylu. Asylum je takové poslední útočiště na okraji Temnoty. Temnota je neprobádaným kusem země. Je anomálií uzavřenou na určitém místě, kterou najednou potřebují všichni zkoumat a využívat k rozličným věcem (třeba k válčení jako zbraň). Je to velice nebezpečné místo.
Na pevnině zuří válka, před kterou někteří prchli vstříc Temnotě.
Kornelius byl Shial velice blízký člověk. Rok spolu v zásadě žili. Po jeho nešťastné sebevraždě Shial div nezešílela bolestí a zoufalstvím. Yrendis ji z toho tak nějak vytáhla. Yrendis je bytost velice podobná Shial, jen je naivnější a ještě méně srovnaná sama se sebou než sama Kočka. Walter S. aka Elf nebo Muzykant, je shadowelf, který je v Asylu nový a našel si práci spolu s Kočičákem (také shaanji) v Lázních a Čajovně patřící Shial a Yrendis. Kazatel Eliáš je férovej chlap. Vede Asylum a má přirozenou autoritu. Sajmon je také shaanji. Ale divná. Je Kazatelovou pravou rukou. Shial se ho obává, nevěří mu. Armín je řádový bratr. Schopný dochtor a voják, veselá kopa a dobrej vožungr.
Vertazak byl druid. Stal se drakem. Je to jedna z nejstarších postav už předešlé fantasy Pustiny. Zmizel cca 600 let před dějem příběhu spolu s ostatními draky a s Drakoniany.

Vítejte v Asylu.
Vítejte v příběhu Velké Kočky.

S pozdravem za Shial La´Vente
Mistaya/Vlče

Žánr: Povídka | přidáno: 8.1.2019 (13:51) | komentářů: 1
Poviedka do Vianočnej literárnej výmeny pre Olafsonna. Mladá Jennifer je mladá a depresívna slečna, ktorá je donútená vyhľadať odbornú pomoc. Otázkou zostáva, či sa jej podarí dostať sa zo stavu, v ktorom je alebo nie?
Niektoré tie nespisovné výrazy a kurzíva sú úmyselne použité pre dokreslenie charakteru a oddelenie určitých častí textu. Dúfam, že budete spokojní s poviedkou.

Žánr: Povídka | přidáno: 21.12.2018 (21:15) | komentářů: 4
Vítězná povídka do soutěže O DRAKA na téma Zákon přírody. Doufám, že zaujme a bude se líbit. Myslím, že každý z nás někdy přemýšlel nad tím, jestli existuje někdo, nebo něco co dohlíží na ta pravidla, jež nám příroda dala, aby bylo možné žít. Zde možná leží odpověď, kdo ví...

Žánr: Povídka | přidáno: 12.12.2018 (12:26) | komentářů: 2

Všechny texty

Dráček spisovatel od Dragarty
TOP 10
za měsíc
>>


Souhlas s poskytnutím osobních údajů
design © Olven