Vznik draků, jejich předchůdci, vývoj
Správce: Adomes
Diskuze o původu draků - jejich vývojových předchůdcích apod.

Aktuální téma:
Mohou existovat draci i v této době?
Statistiky
Zprávy:
1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 - ...
> >>|
Drago, drak
Drago8.5.2015 (3:06)  č.571
tady máte pribuznyho či předka
jakub, drak
jakub9.3.2015 (14:51)  č.570
Veľa ľudí si povie že draci boli vytvorený v bujnej fantazii našich predkov. Môže byť akýkoľvek národovec ale touto vetou pripúšťa že jeho predkovia boli hlúpy a žili vo vlastnej fantázii. Nevidím dôvod prečo by si to mali celé vymyslieť. Veď sa už len stačí pozrieť na jeho stavbu tela. Je aerodynamický a s jeho rozpätím krídiel by dokázal vzlietnuť. Pri lietaní ide o vztlak. Kedy by človek pred dajme tomu 500 rokmi povedal že 110 000 kilogramoví stroj dokáže lietať? A predsa dokáže. To isté bolo s drakmi. Pri mávnutí obrovských krídiel by [aspoň podľa mňa ] dokázal vzlietnuť. Ale štartovanie z miesta nieje jediný spôsob. Mohol napr. sa postaviť na útes a zoskočiť aby dostal potrebnú rýchlosť. Potom by stačilo už len dať krídla do správnej polohy a let sa môže začať. Celkový vztlak a rýchlosť by dodával krídlami. Čo sa týka chrlenia ohňa tak to neviem. Nieje to vylúčené. :) A teraz k aktuálnej téme. Osobne si myslím že by mohli existovať aj v dnešnej dobe ale keď už tak niekde v zabudnutých končinách zeme.
KunLaas, drak
KunLaas15.6.2013 (12:22)  č.569
Zdravím. Přiznávám že jsem nečetl úplně celé téma, tak snad se nebudu opakovat.
Vznik draků je nejčastěji spojován s plazy, dinosaury,... Já na to mám trošku jiný názor. Podobnost s plazy je pouze fyzická. Zvířata se chovají spíše automaticky, pudově. Draci oproti tomu vystupují jako nesmírně mocní a moudří. Jde tu tedy o vyspělé vědomí. Při hlubším porovnání mají draci daleko blíže k lidem než ke zvířatům. Draci byli spíše nesmírně vyspělí lidé. Člověk jež rozumí těm nejjemnějším zákonům vesmíru a dokáže s nimi pracovat. Něco jako Neo v Matrixu. Pro zamyšlení: Jsou draci vyspělí lidé nebo jsou lidé degenerovaní draci? Nehledejme draky v hlubinách času ale v hlubině své duše. Tam se skrývá dračí síla a ty pravé dračí poklady a je jen na nás je odhalit.
smike, drak
smike12.6.2013 (0:41)  č.568
Neexistence důkazů ještě neznamená neexistenci existence
Drakobíjcobijec, drak
Drakobíjcobijec6.5.2013 (14:28)  č.567
Naštěstí s historií a archeologií obzvláště to funguje tak, že důkaz o neexistenci něčeho podat nemohou, neboť vždycky můžeme říci, že drak při své smrti počal hořet a veškeré jeho pozůstatky tudíž zmizeli v plamenech, nebo cokoli jiného, máte to jako s bohem, dokud nenaleznete důkaz že existuje nemůžete jeho existenci ani popřít.
Například nemůžeme rovněž tvrdit, že již známe všechny druhy dinosaurů, protože tím si nemůžeme být jisti ani kdyby to byla pravda.
Ačkoli nemáme důkaz o tom, že by rytíři doopravdy jezdili na gryfech, vědecky můžeme říci, že pokud víme tak na gryfech nejezdili, leč spolu s touto větou říkáme že nevíme dost. Ano můžeme to podložit tvrzením, že nemáme důkaz o existenci takových stvoření, a některý záhadolog nás může upozornit na genetické anomálie doložené tu tam, tu onde a potencionalita jednoho rytíře na bytosti, kterou by staří kronikáři neuměli popsat jinak, než jako napůl lva a na půl orla rapidně vzrůstá. A že by takováto kuriozita se nezaryla do obecného povědomí natolik, že by gryfa přisoudili tendenční vypravěči skoro každému, již nikoho nepřekvapí.
Na to nám věda může oponovat pouze jedním argumentem, a tím je audionahrávka kmenového vypravěče indianů, kterou kdosi z religionistů nahrál, při zkoumání "primitivních náboženství", kdy vypravěč v půlce dlouhého eposu popisoval nesmírně absurdní bytost a zničeho nic se vědce zeptal: "Věříte, že takové bytosti existují?" Dilema religionisty bylo obrovské, neboť nechtěl urazit vypravěče a přitom celá akademická obec, pro kterou nahrávka byla pořizována by se mu vysmála a celý jeho výzkum prohlásila za nevědecký a proto odpověděl:"Ne." vypravěč se pousmál a pravil: "Vidíte, my rovněž ne a přesto si o nich rádi vyprávíme." a pokračoval dál v eposu.

Zpráva byla aktualizována 6.5.2013 (14:40)
Jinotaj, drak
Jinotaj6.5.2013 (14:13)  č.566
Je to trochu z cesty ale jen k tomu vývinu Když je napřed inteligence budete víc filozof a poznáte že nemusíte hned všechno předělat. Ruce se vyvinou pozděj. Nepotřebujete abyste tvořili něco podle čeho by vás jako inteligentního soudili, tak že až vás vykopou archeologové tak vás za inteligentního nepovažují.
Gawarin, drak
Gawarin2.10.2012 (20:25)  č.565
Já plně souhlasím se Shareazou - pokud někdo bude pátrat po dracích a pak nakonec najde důkazy že vlastně nikdy neexistovali, tak na ně už nikdo nebude věřit a pokud najde důkaz že existují, pak pro všechny zevšední a nikoho už nebudou zajímat - to je jako kdyby se našly důkazy, že atlantida sice existovala, ale byl to jen malý ostrůvek s pračlověkama.
jinak myslím že draci pořád existují - ale vyvynul se u nich důmyslný systém maskování - četl jsem knihu o maskovacích schopnostech víl, které se tváří jako motýli a květiny - s draky to myslím bude podobné - někteří mohli upadnout do hlubokého spánku a čekat na příznivější časy. v podstaně se nám přímo před prahem rozkládá celý nový svět a ti co neočekávají že tu je, a nebo ho nechcou vidět, ti ho prostě nespatří. my jsme jiní
Gaawii, drak
Gaawii6.7.2012 (15:43)  č.564
Mohou, ale musí jich být hodne, aby se ubránily před lidmi.
Paegaskiller, drak
Paegaskiller12.4.2012 (14:19)  č.563
Co do studeno a teplokrevnosti, draci mohou být s přehledem teplokrevným plazem. Krokodýl má k tomuhle našlápnuto poměrně dobře. Jeho srdce je téměř dělené, tak jako u savců. Jeho srdeční přepážka která má dělit okysličenou a neokysličenou krev přesto není kompletní a tím pádem netěsní takže se krev míchá a krokodýl je studenokrevný. Drak by tak nemusel překonat dlouhou propast pro to, aby si zahřál krev. Stačilo by mu jen dovyvinout tu přepážku.
Flizzen, drak
Flizzen5.3.2012 (10:46)  č.562
Po dlouhém čtení se mi moc nekteré teorie líbili i ta od Dragei jsem trochu nad tim přemýšlel přesto je stále těžký říct jestli opravdu vyvinuli samostatně pro mě byl nejblíž ze se vyvinuli z dinosaru anatomicky by to nasvěčovalo, křídla byla opatřena buď mutaci nebo po padu asteroidu. Bylo by krasne kdyby spali hluboko v jeskyních až dodnes ,nebo uz nevim jestli jsem zmagořenej z filmů jednoduše se teleportovali nikam jinam jak byli z pana tvorstva znechuceni jak se rozpíná a nedává jim takovou možnost volnosti, tak nám tu nechali malou vzpomínku a par pribuznejch plazů nejblíže Komodskeho draka ;)
Shareaza, dračice
Shareaza16.5.2011 (17:31)  č.561
Jako mě osobně se líbí že se prostě ještě neví jak draci vznikly. Vlastně až se to bude vědět, už to takové krásné nebude.
Galahad, dračice
Galahad31.3.2011 (0:13)  č.560
No..o víkendu jsem byla na STARconu, kde jistá paní (Darth Zira myslím) vedla přednášku o dracích, kde tvrdila, že se draci zrodili z jedné legendy. Název legendy si bohužel už nepamatuji, ale děj byl o tom, že existoval sedmihlavý drak, kterému sahaly hlavy až do nebes. Objevil se tam drakobijec a začal mu utínat hlavy. Co hlava, to byl drak menší a menší a když už mu zbyla jen jedna hlava a tím pádem byl i prťavej, prohlásil, že je to ještěrka a s jednou hlavou je neškodná..Takže legenda vlastně tvrdí, že draci jsou všichni plazi na Zemi.
Shadow, drak
Shadow28.11.2010 (21:20)  č.559
To vnímání savců, plazů, ptáků a ryb je podle mě rozlišení spíše podobnosti většiny. Drak neodpovídá tomuto třízení. Někteří živočichové také ne, například ptakopysk a (nevím určitě) ježura. Takže drak taky může být taková ,,míchanice" dvou a více skupin zvířat.
ERAGON, drak
ERAGON24.11.2010 (22:04)  č.558
V Planetě Zemi 11/2010 je zajímavý článek o dracích strana 72.Porovnání východní a západní vnímání draka..
Hírador, drak
Hírador23.10.2010 (10:35)  č.557
Já souhlasim s Eragonem a s Flamerem.
Kitty, dračice
Kitty20.7.2010 (10:03)  č.556
Dragonia: ach jo... tak predevsim by se autor clanku mel trochu naucit pojmy, protoze pak by zjistil, ze savci a jesteri maji spolecne tak maximalne diapsidni predky, jinak to jsou samostatne vyvojove vetve s naprosto odlisnymi znaky
Flamer, drak
Flamer1.4.2010 (0:34)  č.555
Nevím kam s touhle teorií ale asi sem. Docela se mi zamnouvá teorie o dvou typech draků. Divokých dracích. Takových kteří umí mluvit jen svým jazykem a používají pouze instinktivní magii. A Inteligentní dracích. Ti jsou schopni naučit se mluvit jinak jež jen svým jazykem a umějí cíleně použít svou magii. Myslím že ti druzí se klidně postupem času mohly vyvynout z divokých draků a potom žít nerušeně vedle sebe.
ERAGON, drak
ERAGON17.9.2009 (20:03)  č.554
Já si myslím, že draci jsou vzdálení příbuzní plazů, avšak nejsou studenokrevní. Jejich inteligence předčí i inteligenci delfínů, kosatek a lidí.
Dle čínských legend byly dobří draci učitelé lidstva. (Předali jim písmo)
K tomu jestli můžou existovat. Možná není dáno všem lidem je vidět. Nedávno jsem přečetl Eona a tam byl uvedena jedna zajímavost. Bylo pouze několik vyvolených kterým bylo dáno vidění.(u některých se předávalo z generace na generaci)
Nebo možná je to jako v Dračím příběhu to jest, že existuje více sfér bytí a sem tam dochází k jejich prolínání.
Tyrlandhas, drak
Tyrlandhas30.7.2009 (21:54)  č.553
Já osobně bych mu asi udělal nový celý podkmen...při čtyřech tlapách a dvou křídlech by drak neměl patřit mezi tetrapoda, ne? I když zas zbytek stavby je podobný...
Dragonia, dračice
Dragonia29.7.2009 (11:29)  č.552
vim ze se nekolikrat resila otazka toho, jestli je drak savec nebo plaz nebo to zalezi na druhu nebo kam ho vlastne zaradit. Co rikate tomuhle?
http://www.novinky.cz/koktejl/174961-v-nemecku-nasli-le...
Neff, drak
Neff27.6.2009 (11:16)  č.551
Ten drak má být prý falešný...
Ezechir, dračice
Ezechir30.10.2008 (17:45)  č.550
Ano.

To už sem nepatří. Nebudu dál spamovat.
Renn, dračice
Renn29.10.2008 (18:15)  č.549
Ano a tam budu taki akych si ich predstavime...
Ezechir, dračice
Ezechir29.10.2008 (12:12)  č.548
Tak to nemůžu vyloučit. Přinejmenším žijí v našich myslích a srdcích.
Renn, dračice
Renn29.10.2008 (11:09)  č.547
Mas pravdu na nasej planete ich musi byt malo (ak vobec nejaky ) ale mozno draci ziju aj niekde inde...
Ezechir, dračice
Ezechir29.10.2008 (10:57)  č.546
Renn: Dříve možná bylo více druhů, ale kolik si myslíš, že jich dnes ještě přežívá. Bude vzácnost, pokud se prokáže existence biť jen jednoho draka.

Omlouvám se. Ještě k tomu objevu. No. Osobně si nedokážu představit draka jako savce (pupeční šňůra u vejcorodých obvykle nebývá).

Zpráva byla aktualizována 29.10.2008 (11:04)
Sachmet, dračice
Sachmet28.10.2008 (21:01)  č.545 ~Archivní příspěvek~
nop, tady je napsaný, že maj udělat rozbor, ale nikde jsem neviděla výsledek....
http://www.novinky.cz/clanek/24334-embryo-draka-zaskoci...
Dragea, dračice
Dragea28.10.2008 (20:58)  č.544
Sachmet: To byl prý podvod...
Sachmet, dračice
Sachmet28.10.2008 (20:56)  č.543
Víte něco nového ohledně toho embrya *mláděte* draka v lihu ?
Renn, dračice
Renn28.10.2008 (18:14)  č.542
A mozno je to tak ze ak je drakov viac druhov ( co podla mna je ) tak mozu byt aj samotarske aj zijuce v skupinach. Koniec koncov aj medzi dinosaurami to bolo tak...Samozrejme vetsie draky asi ziju samotarskym sposobom zivota ale pre tych mensich je viac vyhodne zit v skupinach.
1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 - ...
> >>|

Souhlas s poskytnutím osobních údajů
design © Olven