Ehm, je to drak! Teda... byl.
kategorie: Draci | technika: Digitální tvorba | téma: Scenérie | přidáno: 22.2.2019 (14:32) | oblíbenost: 15 [kdo]

Komentáře


Padrak - 2019-03-08 19:28:51
Wlcky: Dává, pokud si ale přečteš něco, co jsem pro INFO napsal, zjistíš, že magie je mně cizí. Může za to deformace z povolání. Čínští draci jsou krásní, když s nimi někdo na slavnosti tančí, ale létat by "ve skutečnosti", alespoň té mé, nemohli. Stejně tak zeď, byť by byla popsaná sebevíc runami, její pevnost bude pro mně vždy jen na hranici únosnosti materiálu. To ale neznamená, že si rád nepřečtu fantasy. Třeba i tu Tvou a je možné, že přijdu magii na "chuť" A nemáš za co, obrázek se mně líbil i bez znalosti pozadí, třeba úplně cítím ten vichr, který lukostřelci vzdouvá plášť.

Reakce:


Wlcky - 2019-03-09 01:34:10
Asi žádný z našich draků zde by nebyl úplně schopný letu, když se na to tak člověk podívá. Pokud by neměli jako ptáci nebo pterodaktylové duté kosti a další takové ty adaptace jako vzdušné vaky a tak. A pak by to byli docela křehcí tvorové.
Je pěkné, že nad tím někdo přemýšlí realisticky, opravdu. Je až příliš snadné ukrýt jakoukoliv nedomyšlenost za slovem "magie". Sama to dělávám až příliš často ^^"
A i tak ještě jednou děkuji, vždycky mívám velkou radost, když se můj obrázek někomu líbí. A ještě větší když někomu stojí za kus jeho času a napsání nějakého komentáře.


Padrak - 2019-03-07 19:53:20
Zajímavý nápad, takové téma. Postižený technickým myšlením bych mohl polemizovat, zda by se voda mohla dostat do takové výšky (jak tvoří vodopádek nad lopatkou), a také by měla po opuštění oka pokračovat a odtéci z obrazu. Ale to jsou jen prkotiny starého šťoury, a i přes ně se mně obrázek moc líbí. Ale to není umělecká kritika, jen názor technicky zaměřeného laika.

Reakce:


Wlcky - 2019-03-08 15:43:18
Jsem moc ráda, že se obrázek líbí. Technicky souhlasím, že ta voda by tam vůbec nedávala smysl kdyby to byla obyčejná voda. Dlouho jsem nad tím přemýšlela zda tam ty minivodopádky dát a nebo ne. Už jenom protože je hlavně ten vycházející z oka takový... kýčovitý. Nakonec jsem se rozhodla, že to tam dám alespoň v rámci symbolismu.
Ona je to totiž ilustrace k mému rozdělanému fantasy příběhu, kde magie pochází z dračích kostí ukrytých pod zemí. Draci, kdysi stvořeni jako ochránci té země, ale postupně pokřiveni a zahubeni, zůstaly jako kostry roztroušeni po krajině dokud je zemina nepokryla a tráva neporostla. A oni tak jako vykoupení za všechno napáchané zlo dodávají po své smrti zemi svou energii a magii. Tak nějak. Dává to smysl?
A děkuji :)Souhlas s poskytnutím osobních údajů
design © Olven