Maskot - soutěžní příspěvek

Komentář autora
Soutěžní příspěvek do soutěže o Maskota Draci.info. Klidně můžu rozepsat víc, ale čas neúprosně běží.
žánr: Ostatní | přidáno: 12.6.2019 (19:18) | oblíbené 8

[JMÉNO]
Infoernus; pro příznivce divných znaků a německého jazyka Införnus; pro příznivce trollení Draggy [kvůli špatně se zobrazujícím znakům (beru to jako karmický trest :D ) musím sdílet obrázkem: https://i.imgur.com/pdjr8xD.jpg ]

[POVAHA]
Víte, co to je 15 let? Téměř 500 milionů pohnutí sekundové ručičky? Věk Anny Frankové, když naposledy vydechla. Věk Louise Braillea, když vynalezl své slavné písmo v podobě vystouplých bodů. Shodou okolností i věk tohoto webu. A doba, která uplynula od toho, kdy Pán Prstenů: Návrat Krále získal svých 11 Oscarů. Tohoto věku se mohou dožít i lišky, vlci nebo krocani. A co můj věk? I když na to vůbec nevypadám, tak to raději nechtějte vědět, akorát byste se mě dokola ptali, jestli jsem se znal s bájným Leviatanem (znal) nebo se svatým Jiřím (znal).

Možná zním tak, že si myslím, že vím všechno. To není pravda, nemyslím si to - já to totiž vím. Co se týče znalostí se mi žádný jedinec nevyrovná. Sám ne. Nejblíže mi byli KGB a NSA. A kdysi dávno i Alexandrijská knihovna (a ne, ač oheň chrlit umím, s jejím vyhořením nic společného nemám... Doopravdy!).

Lidské pokolení mě odjakživa fascinovalo svou honbou za poznáním. Všude se ale najdou i jedinci, kteří se spíš honí za vlastním zaniknutím. A těm bych chtěl pomoci - chytrému napověz, hloupého trkni (a ignorantského spal na popel). Ach, jak by bylo na světě krásněji, kdyby lidé pozorně četli a pak teprve konali.

Co se mé budoucnosti týče, já nepřestávám sbírat informace a rozšiřuji si znalosti o svém rodu i o svém živočisném druhu - to mě zavedlo až sem, kde se skutečně cítím jako mezi svými.

- Infoernus


[PŘEDSTAVENÍ]

Vítejte na Draci.info, milí drakovědci, dračí příznivci, drakonikové i draci samotní. Drakobijcům je sem vstup povolen také, neb i oni na draky věří. Avšak zbraně musí odložit u vstupu, výjimkou jsou ti, kteří by draky chtěli chránit.

Díky členům naší komunity nezůstává ani chvilku kámen na kameni nebo šupina na šupině - pod drobnohledem jsou zde draci všech druhů, barev, velikostí, původů i všeho jiného:
- draci historičtí (historická vyobrazení draků, zmínky o dracích napříč historií, pravdivé příběhy, legendy, pravdivé legendy, atd.)
- draci fantastičtí (dračí knihy, filmy, hry, atd.)
- draci komunitní (díky kreativním jedincům zde není nouze o dračí obrázky, povídky, poezii nebo roleplaying)
- draci skuteční (dračí slety)
- draci nedraci (aneb nejenom draky živ je člověk, zejména ten umělecky založený)

A bát se nemusíte. :) Kdo je nezlobí, těm neublíží. Naopak - s rozevřenými křídly je přijmou mezi sebe.

Komentáře


reagovat Padrak - 2019-07-04 21:28:36
Je to napsané hravě, svižně a vtipně. Kdysi jsem zavítal jako host a pak tu strávil intenzivní dva roky. Možná by bylo škoda, pro Tebe i Info, jen prolétnout...


reagovat Ludamira - 2019-06-29 18:51:48
Text je povedený, představení naprosto dokonalé. Povahu bych možná o něco zkrátila (aby se nahlížející zájemce vůbec k představení dostal), ale nevím, kolik textu si tam Draggy představuje. Jméno celkem ujde, příznivcem trollení ani divných znaků zrovna nejsem, tak v té první verzi. Mimochodem, co je ernus (Ernus)? Nějaká planeta?

Reakce:


TadCooper - 2019-06-30 15:27:35
Díky za reakci! Rád odpovím:
- Já myslel, že text povahy je jen flavor text o tom, jaké texty zhruba maskot na stránce bude mít a nebude se nikde zveřejňovat. Kdyžtak zkrátím (nebo změním; podle toho, který design bude vybrán)
- -ernus je nesmyslná koncovka, aby výsledné jméno znělo latinsky = vypadalo to vzdělaně, cize a mýticky. Např. v Harry Potterovi podobně byla pojmenovaná některá kouzla (Expelliarmus, Impervius, Sonorus, atd.) A zároveň je to celé úmyslně slovní hříčka se slovem inferno. Až nyní se dozvídám o tom, že existuje něco jako Ernus v Kerbal Space Program.


reagovat Draggy - 2019-06-13 07:45:06
z toho trollení snad uděláme sport, ne. :D
A ty znaky jsou super, ani jich tolik neznám. Text samotný je skvělý, po práci do brzkých ranních hodin mi zvedl náladu.
Vtipný je a čte se jak po másle.Souhlas s poskytnutím osobních údajů
design © Olven