Představuji Vám svého krasavce a možného maskota.
Jeho tvorba mě nesmírně bavila a dopadl lépe než jsem očekávala. V první řadě jsem chtěla nakreslit draka, který by svým vzhledem opravdu křičel „Jsem drak“, ale zároveň jsem chtěla vytvořit něco, co jsem ještě nezkusila. Když už jsem věděla, jaký bude jeho vzhled, rozmýšlela jsem se nad jeho barevností. Dost jsem si pohrávala mezi tou, kterou jsem použila a variantou modrozelenou, kde modrá měla být na žlutých místech. Jak přesně boudou žluté části vypadat jsem vymýšlela za pochodu, prostě jsem nechala štětec vést ruku. S drápky a rohy jsem měla hned jasno, nechtěla jsem použít světlé, které bych k této kombinaci barev obyčejně volila.
Pozadí jsem taky zvolila neurčité.
Drak zatím nemá jméno. Může být z něj naprosto cokoliv, kliďas, rošťák atd., a pokud neprojde tak snad Vás pohled na něj potěší tak jako mě.
A4, kombinace temper a vodovek.
kategorie: Draci | technika: Kombinované techniky | téma: Soutěž: Maskot | přidáno: 10.5.2019 (22:00) | oblíbenost: 7 [kdo]

Komentáře


Fey - 2019-06-04 15:07:56
nevim presne, co to je, co se mi na tvych obrazcich tak libi. jsou nejakym zpusobem dobre, krasne, jasne, radostne, mirne, mozna je to tim, ze te tvorba hodne bavi a primo to z nich cisi. na tomto obrazku urcite taky.
nevim, co dela dobreho maskota, tak k tomu se vyjadrovat nebudu, ale drak je moc pekny, libi se mi ta mala blanicka na krku, je to hodne osobite, i cerne drapy se mi libi vic, nez by se mi asi libily svetle. taky jak precizne propracovavas svaly a kridla. krajina na me pusobi jako letni poklidna prazdninova. trochu se mi nelibi kompozice, nemuzu se zbavit pocitu, ze drak prepadnul dopredu, ale i kdyby ne, tak porad ma hlavu prilis natesnanou k levemu okraji

Reakce:


Ivišek - 2019-06-08 09:21:40
Je pravda, že tvorba jakéhokoliv obrázku mě moc baví. Ostatně jinak bych se do toho nepouštěla. Sice teď už nemám tolik času jako kdysi. Mám doma několik rozdělaných děl na A3, které doufám, že někdy dokončím. Čím větší obraz tím déle ho dělám a tak se k nim neustále vracím a mezi tím, pokud maluji, dělám něco jiného. Přednějšího.
Děkuji. Chtěla jsem, aby byl jednoduchý a zároveň, aby měl něco osobitého. Jediněčného. Což mají být ty bláničky a vůbec celý jeho vzhled. Na ty svaly jsem ulítlá. Ségra mi pokaždé říká, že je maluji bez kůže, že jsou moc vidět. Tady jsem se dost krotila.
Myšlenka byla nakreslit ho na kraji skály, kde by se stejně moc dlouho neudržel. Možná jsem to přehnala. Taky nad tím přemýšlím, zda si pádem nenarazil tlamu.Souhlas s poskytnutím osobních údajů
design © Olven